Fit4Kid

V šolskem letu 2019/20 smo se vključili v triletni mednarodni projekt Fit Slovenija – Fit4Kid.

Mednarodni projekt Fit Slovenija, katerega avtorica je ga. Barbara Konda, uni. dipl. fiziologinja, je projekt, ki skrbi za promocijo telesne dejavnosti za krepitev zdravja otrok in mladostnikov v vseh okoljih.
Učitelje s strokovnimi predavanji in praktičnimi delavnicami opremlja z metodami in pristopi, s katerimi lahko gibanju na široko odprejo vrata v svoje učilnice – neodvisno od starosti otrok in predmetnega področja, ki ga poučujejo.

Fit4Kid model je sestavljen iz motivacijske pedagogike, izobraževalnih programov, tehnik, vsebin in smernic, ki se osredotočajo na povečano uporabo vadbe in telesne dejavnosti v predšolskem in osnovnošolskem obdobju. Gibanje in zadostna hidracija pomembno vplivata na delovanje celega človeškega telesa, tudi možganov, zato je cilj projekta povečati telesno dejavnost in zagotoviti hidracijo. Tako se krepi zdravje, izboljša učno okolje in uspeh.

Koordinatorice projekta so: Tina Košuta, Polona Lilić, Mariana Ozimec in Franka Pilipović.